GEOGRAFICZNY BIEGUN co to jest
Definicja biegun geograficzny co to jest. Czym jest biegun ziemski północny - bliżej Europy i.

Co to jest Biegun Geograficzny

Definicja BIEGUN GEOGRAFICZNY: miejsce przecięcia się powierzchni Ziemi z jej osią obrotu (biegun ziemski północny - bliżej Europy i biegun ziemski południowy - przeciwny). W biegunach geograficznych zbiegają się wszystkie południki geograficzne. Położenie biegunów ziemskich ulega zmianie o około 30 m od średniego położenia w wyniku zaburzeń w ruchu wirowym Ziemi. W wcześniejszych epokach geologicznych bieguny ziemskie najprawdopodobniej bardziej zmieniały swe położenie, czym niektórzy geologowie tłumaczą zmiany w rozmieszczeniu stref klimatycznych na Ziemi

Definicja Blok Kontynentalny (Cokół Kontynentalny):
Co to jest część skorupy ziemskiej podwyższona względem dna oceanu, obejmująca kontynent, podłoże płytkich mórz (szelf) i stok kontynentalny biegun geograficzny.
Definicja Boksyt:
Co to jest fundamentalny surowiec do otrzymywania glinu. Zawiera najczęściej domieszkę krzemionki i tlenków żelaza i tytanu, powstaje wskutek wietrzenia skał krzemianowych. Kolor zwykle czerwony. Największe biegun geograficzny.
Definicja Biomasa:
Co to jest żywej materii organicznej (najczęściej wyrażana w g suchej masy/m2 a więc tak zwany masa bezwodna, zaś inną jednostką są g świeżej masy tzn. naturalnej masy organizmów) w danej biocenozie, czy biegun geograficzny.

Czym jest Geograficzny Biegun znaczenie w Słownik geografia B .

  • Dodano:
  • Autor: