GEOGRAFICZNY BIEGUN co to jest
Definicja biegun geograficzny co to jest. Czym jest biegun ziemski północny - bliżej Europy i.

Co to jest Biegun Geograficzny

Definicja BIEGUN GEOGRAFICZNY: miejsce przecięcia się powierzchni Ziemi z jej osią obrotu (biegun ziemski północny - bliżej Europy i biegun ziemski południowy - przeciwny). W biegunach geograficznych zbiegają się wszystkie południki geograficzne. Położenie biegunów ziemskich ulega zmianie o około 30 m od średniego położenia w wyniku zaburzeń w ruchu wirowym Ziemi. W wcześniejszych epokach geologicznych bieguny ziemskie najprawdopodobniej bardziej zmieniały swe położenie, czym niektórzy geologowie tłumaczą zmiany w rozmieszczeniu stref klimatycznych na Ziemi

Definicja Baza Erozyjna:
Co to jest profilu doliny rzecznej, gdzie rzeka - ze względu minimalnego spadku - nie może już pogłębiać swojego koryta i mechanizmy erozyjne (wcinania się rzeki w podłoże) zostają zastąpione akumulacyjnymi biegun geograficzny.
Definicja Bród:
Co to jest korycie rzeki, zazwyczaj o łagodnym nurcie, używane do przeprawiania się na drugą stronę, bez użycia mostu czy łodzi. Brody służą zarówno do przepraw pieszych jak i kołowych. Okolice brodów na biegun geograficzny.
Definicja Biom:
Co to jest jednostka szaty roślinnej, służąca do opisu rozległych terytoriów Ziemi albo do porównania obszarów odległych i florystycznie nie spokrewnionych, zaznaczona na podstawie fizjonomii, jest to panującej biegun geograficzny.

Czym jest Geograficzny Biegun znaczenie w Słownik geografia B .

  • Dodano:
  • Autor: