RZEKI BIFURKACJA co to jest
Definicja bifurkacja rzeki co to jest. Czym jest dalej płyną w różnych kierunkach i należą do.

Co to jest Bifurkacja Rzeki

Definicja BIFURKACJA RZEKI: rozdzielenie się rzeki na dwa albo więcej ramion, które dalej płyną w różnych kierunkach i należą do różnych dorzeczy. Bifurkacja najczęściej występuje na rzekach o bardzo małym spadku, na terenach równinnych, zabagnionych. Do stworzenia bifurkacji przyczynia się wysokość sytanów wody i czynniki meteorologiczne, między innymi szybkość i kierunek wiatru, gwałtowne topnienie śniegów, spore opady. Odpowiednikiem bifurkacji rzeki jest Obra pod Wolsztynem

Definicja Bystrze:
Co to jest odcinek cieku wodnego (rzeki, potoku i tym podobne) o wartkim nurcie i o w miarę niewielkiej głębokości. Tworzy się w konsekwencji różnicy poziomów dna cieku bifurkacja rzeki.
Definicja Busola Magnetyczna:
Co to jest wykorzystywany do wyznaczania kierunku południka magnetycznego, jest to określania kursu magnetycznego. Działa jak magnetyczny kompas, różniąc się od niego rozmiarami i szczegółami konstrukcji bifurkacja rzeki.
Definicja Batymetria:
Co to jest dział hydrometrii obejmujący pomiary głębokości jezior, mórz i oceanów z jednoczesnym naniesieniem wyników na mapę bifurkacja rzeki.

Czym jest Rzeki Bifurkacja znaczenie w Słownik geografia B .

  • Dodano:
  • Autor: