BRÓD co to jest
Definicja bród co to jest. Czym jest nurcie, używane do przeprawiania się na drugą stronę, bez.

Co to jest Bród

Definicja BRÓD: płytkie miejsce w korycie rzeki, zazwyczaj o łagodnym nurcie, używane do przeprawiania się na drugą stronę, bez użycia mostu czy łodzi. Brody służą zarówno do przepraw pieszych jak i kołowych. Okolice brodów na ważniejszych rzekach były jednymi z pierwszych skupisk osadniczych, które błyskawicznie przekształcały się w osady handlowe i grody obronne (na przykład Brodnica)

Definicja Buran:
Co to jest bardzo mocny, porywisty, mroźny wiatr wiejący z północy i północnego wschodu w środkowej i południowej Syberii. Wieje regularnie w zimie w połączeniu z zamieciami śnieżnymi bród.
Definicja Basen Oceaniczny:
Co to jest zagłębienie dna oceanicznego, na głębokości 2500-6000 m, zajmujące około 78% powierzchni oceanu światowego. Ograniczony stokiem cokołu kontynentalnego albo grzbietami podwodnymi. Występują w nim bród.
Definicja Bentos:
Co to jest i zwierzęce zasiedlające dno zbiorników wodnych (bental). Skład bentosu wymienia się wspólnie z głębokością. W bentosie morskim przeważają otwornice, gąbki, jamochłony, wieloszczety, szkarłupnie bród.

Czym jest Bród znaczenie w Słownik geografia B .

  • Dodano:
  • Autor: