co to jest
Definicja niż co to jest. Czym jest łącznej powierzchni, na przykład Niż Wschodnioeuropejski, Niż.

Co to jest Niż

Definicja NIŻ: część kontynentu, stanowiąca zespół nizin o wielkiej łącznej powierzchni, na przykład Niż Wschodnioeuropejski, Niż Zachodniosyberyjski. Stosowane niekiedy definicja Niż Polski jest niezupełnie poprawne, bo obszary nizinne Polski należą do dwóch odrębnych jednostek podziału fizycznogeograficznego Europy - Niżu Środkowoeuropejskiego, należącego do Europy Zachodniej, i Niżu Wschodnioeuropejskiego, należącego do Europy Wschodniej

Definicja Nisza Źródłowa:
Co to jest wgłębienie w terenie powstałe wokół wypływu wody w wyniku erozji wstecznej (niszczenie podłoża poprzez wody źródła), o kształcie leja albo małej pieczary niż.
Definicja Nośność Rzek:
Co to jest płynących do przemieszczania rumowiska rzecznego. Na przykład woda płynąca z szybkością 15 cm/s jest w stanie unieść tylko pył, przy 60 cm/s transportuje już żwir, a przy 120 cm/s - kamyki. Większe niż.
Definicja Niż Baryczny:
Co to jest niskiego ciśnienia charakteryzujący się zamkniętym układem izobar, gdzie ciśnienie powietrza maleje od zewnątrz do środka. Szczególnym przypadkiem niżu atmosferycznego jest cyklon tropikalny niż.

Czym jest Niż znaczenie w Słownik geografia N .

  • Dodano:
  • Autor: