co to jest
Definicja niż co to jest. Czym jest łącznej powierzchni, na przykład Niż Wschodnioeuropejski, Niż.

Co to jest Niż

Definicja NIŻ: część kontynentu, stanowiąca zespół nizin o wielkiej łącznej powierzchni, na przykład Niż Wschodnioeuropejski, Niż Zachodniosyberyjski. Stosowane niekiedy definicja Niż Polski jest niezupełnie poprawne, bo obszary nizinne Polski należą do dwóch odrębnych jednostek podziału fizycznogeograficznego Europy - Niżu Środkowoeuropejskiego, należącego do Europy Zachodniej, i Niżu Wschodnioeuropejskiego, należącego do Europy Wschodniej

Definicja nizina:
Co to jest powierzchni Ziemi, położona na niewielkiej wysokości n.p.m. Górny zasięg niziny ustala się zazwyczaj na 200 m n.p.m., lecz niektórzy geografowie przyjmują 300, a nawet 500 m. Powierzchnia niziny może Niż.
Definicja nawałnica:
Co to jest wiatr o prędkości do powyżej 20-30 m/s, regularnie zmieniający swój kierunek, z gwałtownymi porywami, powtarzającymi się niekiedy pośrodku krótkiego czasu. Nawałnicy towarzyszą spore zmiany ciśnienia Niż.
Definicja nurt rzeki:
Co to jest część rzeki. Zazwyczaj znajduje się w środku koryta rzecznego, nieco pod powierzchnią wody, a na zakrętach może przesuwać się bliżej wklęsłych brzegów. Pozostała część wody płynie z mniejszą Niż.

Czym jest Niż znaczenie w Słownik geografia N .

  • Dodano:
  • Autor: